Pielgrzym duchowy

Pielgrzymka Duchowa

Każdego roku z różnych stron Polski jak również spoza jej granic podążają tysiące pątników do Tronu Matki Bożej Jasnogórskiej w pieszych pielgrzymkach. Również z beskidzkiej ziemi co roku wyruszają pielgrzymi, aby zanosić swoje intencje oraz innych składając je Matce Bożej.  Bielsko – Żywiecka Piesza Pielgrzymka (BŻPP)  posiada również wymiar duchowy, ogarniając ludzi, którzy z przyczyn niezależnych od nich samych nie mogą wyruszyć w drogę ku Jasnej Górze. Program duchowego pielgrzymowania określony jest hasłem każdorazowej pielgrzymki.

 

Zapraszamy! Dołącz do nas!

 

Mamy nadzieję, że dzięki Twemu duchowemu pielgrzymowaniu, Bracie/Siostro, łatwiej pokonamy napotykane w drodze trudności i niewygody oraz lepiej zniesiemy wszystkie cierpienia na pielgrzymim szlaku.

 

Warunki Duchowego Pielgrzymowania na Jasną Górę

Wszystkich, którzy z różnych względów, nie będą mogli pielgrzymować fizycznie, zachęcamy do dokonywania zapisu na pielgrzymkę duchową; do duchowego pielgrzymowania wraz z pieszymi pielgrzymami.

Wasza duchowa obecność będzie świadectwem zaangażowania w przeżywanie rekolekcji w drodze i duchowej łączności z nami, wyrażonej poprzez modlitwę oraz codzienną Mszę Świętą, odprawianą na pątniczym szlaku, podczas której w sposób szczególny będziemy polecać Bogu wszystkie Wasze intencje.

Wasza duchowa obecność na trasie pielgrzymki będzie wsparciem i umocnieniem dla zmierzających ku Jasnej Górze pątników. Tę duchową łączność, będziemy podtrzymywali na trasie codzienną modlitwą za Was i Wasze rodziny, podczas Apelu Jasnogórskiego, jak również niosąc Wasze intencje przed Cudowny Obraz Matki Bożej na Jasną Górę.

 

Na czym polega pielgrzymowanie duchowe?

 

Polega ono na duchowym uczestnictwie w Bielsko – Żywieckiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

Duchowe pielgrzymowanie trwa 6 dni: od 6 do 11 sierpnia

Pielgrzymi duchowi łączą się duchowo z pielgrzymami na trasie i chociaż w części wypełniają praktyki religijne realizowane przez pątników pieszych.

Pielgrzymowanie duchowe odbywa się w kościele i w domu.

Pielgrzym duchowy deklaruje swój udział, zapisując się do Grupy pielgrzymów duchowych BŻPP

Zapisy prowadzone są poprzez formularz zgłoszeniowy poniżej tego artykułu.

Dokonujemy wpisu do Księgi Duchowego Pielgrzymowania.

Zaproszenie sióstr i braci do pielgrzymowania duchowego, zakłada na płaszczyźnie wiary następujące zadania:

 • modlitwy poranne, śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP;
 • udział w porannej lub wieczornej Mszy św., albo przynajmniej komunia duchowa – czyli wzbudzenie sobie wewnętrznego pragnienia przyjęcia Komunii Świętej;
 • rozważanie tekstów biblijnych na poszczególne dni (według Liturgii Słowa w danym dniu);
 • krótka lektura duchowa;
 • w południe (12.00) Anioł Pański w podanych intencjach;
 • różaniec, litania do Matki Boskiej;
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego (najlepiej o 15.00);
 • w piątki: praktyki pokutne, postne, chwile milczenia, czyny miłosierdzia chrześcijańskiego;
 • wieczorny Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
 • Modlitwa Pielgrzyma:
  Jasnogórska Pani Bogarodzico Dziewico. W Twym Niepokalanym Sercu składam moje duchowe pielgrzymowanie. Łącząc się duchem i modlitwą z pątnikami zmierzającymi ku Jasnej Górze, ofiaruję ten dzień w intencji /wymień intencję/. Oddaję Ci Matko moje radości i troski, spotkania i rozmowy, pragnienia i dobre uczynki. Moje prace łączę z Twoimi pracami w Nazarecie, cierpienia i upokorzenia z Twoim trwaniem pod Krzyżem Jezusa na Kalwarii. Matko Boża patronko pątników, niosąca pomoc Świętej Elżbiecie, pielgrzymująca z rodziną do Jerozolimy, oddal ode mnie wszelkie zasadzki złego ducha, uproś opiekę Świętych Aniołów, aby mnie strzegli w drodze i szczęśliwie doprowadzili do celu. Bądź Przewodniczką na wszystkich drogach mojego życia, ucz mnie wypełniać wolę Ojca, pogłębiać więź z Jezusem, odczytywać natchnienia Ducha Świętego. A kiedy przyjdzie kres mojego ziemskiego pielgrzymowania, bądź przy mnie i zaprowadź bezpiecznie do niebieskiej Ojczyzny. Amen

 

Co daje duchowe pielgrzymowanie?

 

„Tego samego dnia  dwaj z nich byli w drodze…”  (Łk 24,13)

Każdy z nas jest jak Kleofas i ów drugi uczeń – nienazwany z imienia – pielgrzym. Uczniowie zdążający do Emaus, uciekali z Jerozolimy. Uciekali, bo ich Mistrz, po którym tyle się spodziewali, został zabity. Oni zaś bali się o własne życie, bali się tego wszystkiego, co mogło się teraz tam dziać. Dlatego uciekają.

Staje się jednak rzecz niezwykła. Oto nieznajomy, który do nich dołącza, tłumaczy im Pisma, łamie dla nich chleb, po czym oni wstają i wracają do Jerozolimy. Spotkanie z Jezusem staje się dla nich czasem zmartwychwstania. Już bez lęku i strachu wracają i mają moc, aby świadczyć o swojej wierze – mają moc, aby dźwigać swoje codzienne krzyże.

Drogi bracie i kochana siostro!!!

Wyrusz z nami na pielgrzymi szlak! Chociaż nie będziesz z nami ciałem. Możesz być z nami duchem. Pielgrzymuj duchowo, św. Łukasz mówi o Kleofasie i o drugim uczniu  nienazwanym z imienia. Obaj oni zostali przemienieni. Szukasz przemiany życia? To może być dobry początek odnowy Twojej wiary, Twojego życia! Bądź więc i Ty z nami na pielgrzymim szlaku. Bądź, aby słuchając Słowa, rozpalić się Bożą Miłością. A wszystko to, aby jak uczniowie z Emaus – iść i głosić prawdę o Zmartwychwstałym – Ewangelię Nadziei, która wyzwala z lęków, nadaje nowy sens życiu.

Liczymy, że dołączysz do grona duchowych pielgrzymów, którzy swoją modlitwą i obecnością wspierać będą przygotowania i przeprowadzenie Bielsko – Żywieckiej Pieszej Pielgrzymki.

Niech wspólne pielgrzymowanie, jednoczy nas w gorliwym i owocnym realizowaniu naczelnego zadania Pieszej Pielgrzymki.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Umieść swoją intencję

Dodaj nowe ogłoszenie

 
 
 
 
 
 
Pola oznaczone jako * są wymagane.
Twój adres E-mail nie zostanie upubliczniony.
Ze względów bezpieczeństwa zapisaliśmy adres IP: 3.82.51.133.
Może się tak zdarzyć, że wpis będzie widoczny w Księdzie gości dopiero po tym jak go przejrzymy.
Zastrzegamy sobie prawo do redagowania, usuwania, lub nie publikowania wpisów.
61 wpisów.
Kasia Kasia z Libiąż napisał/a 8 sierpnia 2018 o 19:29:
O Bożą Opiekę dla całej mojej rodziny... O zdanie pozytywne w pierwszym terminie matury syna Kacpra O zdrowie
Grzegorz Grzegorz z Zywiec napisał/a 7 sierpnia 2018 o 22:52:
Prosze o modlitwe w intencji s.p. ks. Adama Kozlowskiego, bylego duszpasterza osob uzaleznionych i wspoluzaleznionych w naszej Diecezji; o radosc zycia wiecznego dla Niego. Bog zaplac!
karolna karolna napisał/a 7 sierpnia 2018 o 14:14:
proszę o zdrowie i błogosławieństwo dla mojej chrzestnej i jej męża z okazji 50 rocznicy ślubu
karolna karolna napisał/a 7 sierpnia 2018 o 14:13:
proszę o zdrowie i błogosławieństwo dla całej mojej rodziny szczególnie dla córeczki jagody i męża Jarosława miej ich w swojej opiece proszę cię żebym znalazła pracę dziękujemy za otrzymane łaski
karolna karolna napisał/a 7 sierpnia 2018 o 14:09:
w intencji wszystkich pielgrzymów o siłę i wytrwałość w dążeniu do celu do matki o błogosławieństwo dla nich na czas pielgrzymowania
gaba gaba z Bielsko-Biala napisał/a 7 sierpnia 2018 o 12:50:
Pani prosze Cie o opieke nad moja rodzina ,dziekuje ze czuwasz nad nami . Pani wspieraj pielgrzymow .
Helena Helena z Cisiec napisał/a 6 sierpnia 2018 o 12:52:
Jako pielgrzym duchowy otaczm swoją modlitwą pieszych pątników jednocześnie prosząc, aby zanieśli moją prośbę o szczęślową operację biodra przed wizerunek Matki Jasnogórskiej. Szczęść Boże , Bóg zapłać.
Lucyna Lucyna z Kozy napisał/a 6 sierpnia 2018 o 12:04:
Matko najukochańsza, wypraszaj u Swego Syna potrzebne łaski dla naszej rodziny. Szczególnie polecam ci moich rodziców i moje dzieci. Matko opiekuj się wszystkimi pielgrzymami do Ciebie.
Wiesław Wiesław z Kęty napisał/a 6 sierpnia 2018 o 11:38:
Mateczko ukochana proszę Cię o dalszą opiekę nade mną i całą moją rodziną . Proszę Cię przytul wszystkich którzy do Ciebie podążają
Piotr Piotr z Bestwinka napisał/a 6 sierpnia 2018 o 10:39:
Matko Boża proszę Cię o łaskę zdrowia dla całej mojej rodziny, ulgę w cierpieniu dla osób chorych i konających, wypraszaniu łaski miłosierdzia dla konających. Amen
Elżbieta Elżbieta z Bujaków napisał/a 6 sierpnia 2018 o 06:32:
Matko Najświętsza proszę Cię miej w opiece moją Mamę, daj jej siły do walki z chorobą. Obdarz Ją proszę Łaską uzdrowienia. Jezu ufam Tobie . Proszę miej w opiece wszystkich pielgrzymów. Z Panem Bogiem
Agnieszka Agnieszka z Bielsko-Biała napisał/a 5 sierpnia 2018 o 16:09:
Matko Boża proszę Cie o dobrego męża,o łaskę małżenstwa i macierzyństwa godnego Chwały Bożej,proszę Cię również o łaskę nawrócenia dla całej mojej rodziny.
Barbara Paweł Barbara Paweł z Bielsko - Biała napisał/a 4 sierpnia 2018 o 16:04:
Dziękczynna za 20 lat sakrament małżeństwa i szczęśliwe zdanie matury córki Weroniki. Błagalna o dobrą pogodę dla pielgrzymów i szczęśliwe dotarcie na Jasną Górę i z powrotem do domów. O zdrowie prace i większe mieszkanie dla rodziny w tym życiu, a w przyszłym o życie wieczne.Amen.
Renata Renata z BESTWINKA napisał/a 4 sierpnia 2018 o 13:24:
Matko Boża, Opiekunko Rodzin, Uzdrowienie Chorych, oddaję Ci mnie i mojego męża Roberta pod Twoją opiekę, bądź z nami każdego dnia, ochraniaj nasz dom przez wszelkim niebezpieczeństwem. Amen
Józef Józef z Bestwina napisał/a 4 sierpnia 2018 o 12:53:
Proszę o modlitwę za mnie i za wszystkich chorych, byśmy przyjmowali krzyż z pokorą i cierpliwością.
Józef Józef z Bestwina napisał/a 4 sierpnia 2018 o 12:50:
Proszę o życie wieczne dla mojej zmarłej żony Zosi, dla śp. rodziców i krewnych
Leon Leon z BESTWINKA napisał/a 4 sierpnia 2018 o 11:11:
Maryjo, Tobie powierzam całą moją rodzinę. W Tobie o Maryjo pokładam całą moją nadzieję. Ty nie zapominasz o cierpiących dzieciach Swoich. Wspomóż nas Matko, daj siłę, byśmy z ręki Jezusa cierpliwie przyjmowali każdą dolegliwość, a raczej, o ile to nie zaszkodzi sprawie naszego zbawienia,przywróć nam zdrowie, byśmy z radością mogli Cię wychwalać za życia i po śmierci. Amen
Renata Renata z BESTWINKA napisał/a 4 sierpnia 2018 o 11:03:
Matko Boża, Opiekunko Rodzin, polecam Ci Martę, Bogdana i Alanka, pomagaj im, otocz miłością by czerpali wzór z Najświętszej Rodziny z Nazaretu.
Renata Renata z BESTWINKA napisał/a 4 sierpnia 2018 o 10:57:
Matko nasza Jasnogórska, idziemy duchowo do Ciebie, oddajemy Ci w opiekę całą naszą rodzinę, bądź nam kochającą Matką, pocieszaj w cierpieniu, umacniaj w niesieniu codziennego krzyża. Amen
Ewa Ewa z Bielsko-Biała napisał/a 2 sierpnia 2018 o 22:20:
Matko Boga i Matko nasza dziękuję Ci za Twoją opiekę i obecność w moim życiu. Błagam nie opuszczaj mnie i uproś Swojego Syna a Pana naszego Jezusa Chrystusa o łaskę przemiany serca i dary ducha św. dla męża. Proszę dla Kasi i Damiana o zdrowie , dobrą pracę , umiejętność radzenia sobie w życiu . Proszę Maryjo aby Kasi miała dobrego wierzącego męża , a Damian dobrą i wierzącą żonę, aby założyli szczęśliwe rodziny oparte na miłości , szacunku , zaufaniu .Niech wśród nas będzie miłość i radość aby moja rodzina wielbiła Ciebie Maryjo i Twojego Syna.
Piotrek Piotrek z Wilamowice napisał/a 2 sierpnia 2018 o 17:37:
Matko Najświętsza proszę cię w intencji całej mojej rodziny o błogosławieństwo swojego syna o twoją pomoc w trudnych sprawach dla mojej żony Barbary moich dzieci Małgosi i Julii A także dla Mariana Anny Tadeusza józefy Ewy Piotrka Edyty Oli Klaudii i Przemka Marty dla Małgosi Tomka Eweliny Mariusza i Natalii Marzeny Michała wyproś dla nich wszystkich Potrzebne łaski
Piotrek Piotrek z Wilamowice napisał/a 2 sierpnia 2018 o 12:30:
Mario która wraz z apostołami Zasiada Łaś w Wieczerniku po zmartwychwstaniu uprość dary Ducha Świętego dla moich wspaniałych córek Julii i Małgosi Niech idą przez życie odczuwając twoją obecność
Piotrek Piotrek z Wilamowice napisał/a 2 sierpnia 2018 o 12:27:
Maryjo Przez twojego syna miej w opiece moją cudowną żonę Basię dawaj jej zdrowie i siły w codziennych obowiązkach w trudzie życia a także mi pomagaj bym był dobrym mężem i ojcem dla naszych dzieci
Piotrek Piotrek z Wilamowice napisał/a 2 sierpnia 2018 o 12:25:
O Najświętsza panienko Pomóż Gosi i Tomkowi w przyjęciu nowego życia pod swój dach ,niech jako rodzice adopcyjni cieszą się z uprawnionego potomstwa i wychowają je w duchu chrześcijańskim. Maryjo bądź dla nich skałą schronienia niech stworzą prawdziwy piękny dom, prawdziwą pełną chrześcijańską rodzinę jeżeli tylko taka jest Wola twojego syna
Piotrek Piotrek z Wilamowice napisał/a 2 sierpnia 2018 o 12:21:
Mario proszę cię o łaskę zgody W mojej rodzinie swym matczynym sercem ogarnij moich teściów i szwagrów których drogi rozeszły się w przeciwnych kierunkach natchnij ich rodziny ducha wiary nadziei i miłości
Piotrek Piotrek z Wilamowice napisał/a 2 sierpnia 2018 o 12:19:
Mario proszę cię o szczęśliwe rozwiązanie dla mojej szwagierki Ewy obdarz ją łaską cudownego rodzicielstwa
Piotrek Piotrek z Wilamowice napisał/a 2 sierpnia 2018 o 12:18:
Maryjo Prosimy cię Pomóż nam dokonać trudnego i odpowiedzialnego wyboru w życiu mamy już dwie wspaniałe córki ale chcielibyśmy dać dom jeszcze jednemu dziecku Pomóż nam w tym trudnym wyborze i decyzji Z jaką będziemy musieli się zmierzyć rozpoczynając procedury adopcyjne Totus Tuus Maryjo
Agata Agata z istebna napisał/a 2 sierpnia 2018 o 12:10:
Mariyjo Proszę cię o łaskę nawrucienia dla mnie i przemianę w moim życiu io łakę wiary dla mnie
Agat Agat z istebna napisał/a 2 sierpnia 2018 o 12:08:
Proszę cię Marijo o łaskę nawrucienia dla mnie i o łaskę zdrowia i przemianę w moim życiu i o łaskę wiary dla mnie
Ala Ala z Lodygowice napisał/a 2 sierpnia 2018 o 12:01:
O Jasnogorska Pani proszę Miej w Swojej Opiece Moją Mamę. Obdarz Ją łaską uzdrowienia. Daj Mamie siłę by planowane badania i operacja przebiegly pomyśnie.O Czarna Madonno.. Mateńko okryj Całą Moją Rodzinę plaszczem Swej Opieki.
ewa ewa z Bielsko-Biała napisał/a 2 sierpnia 2018 o 12:01:
Maryjo z całego serca proszę Cię o wstawiennictwo u swojego Syna Jezusa Chrystusa w sprawie nam wiadomej Kocham Cie Matko Boska Jezu Ufam Tobie
Justyna Justyna z Bielsko-Biała napisał/a 29 lipca 2018 o 12:32:
Maryjo proszę o Twoje wstawiennictwo w trunej sytuacji mojego syna oraz ratunek dla Jego duszy oraz o rozeznanie w moim życiu i wierne trwanie przy Twoim Synie Jezusie
Małgorzata Małgorzata z Bielsko-Biała napisał/a 29 lipca 2018 o 12:24:
Maryjo proszę o nawrócenie i uwolnienie mojego męża z nałogu alkoholowego oraz nawrócenie mojego syna
Krystyna Krystyna z Bestwina napisał/a 20 lipca 2018 o 08:39:
Maryjo,proszę o łaskę wiary dla moich wnuków o opiekę i Boże Błogosławieństwo dla całej rodziny
Wiesław Wiesław z Bystra napisał/a 18 lipca 2018 o 15:53:
Maryjo, matko przenajświętsza, pomóż mi wytrwać w chorobie, dodaj mi sił, niech będzie wola Twoja....
Maria Maria z Bestwinka napisał/a 18 lipca 2018 o 11:50:
Mateńko kochana, proszę z całego serca o zdrowie dla córki Beatki, a dla reszty mojej rodziny, męża, córek i syna, wnuków i prawnuków proszę o szczególne błogosławieństwo Twojego Syna, Jezusa Chrystusa. Weź nas wszystkich w Twoją Matczyną opiekę. Amen
Marta Marta z Bielsko - Biała napisał/a 8 lipca 2018 o 12:03:
Maryjo, bardzo Cię proszę o dar uzdrowienia z depresji oraz o odnowę relacji rodzinnych. Proszę dodaj mi siły w walce z chorobą.
marus marus z polish napisał/a 3 września 2017 o 12:17:
Po 9 latach małżeństwa z mężem z trójką dzieci mój mąż zaczął wychodzić z innymi damami i pokazał mi zimną miłość, kilkakrotnie groziło mnie rozwód, kiedy chciałem zapytać go o jego romans z innymi panienkami, Byłem całkowicie zdewastowany I zdezorientowany, dopóki stary przyjaciel mnie nie opowiedział mi o lekarzach miłosnych o imieniu DR Goko, którzy pomagają ludziom w ich związku i ich małżeństwie, wprowadza mnie do tego lekarza, który naprawdę pomaga mi, kiedy skontaktowałem się z nim, dostał mojego męża z powrotem w ciągu 48 godzin, więc zaczął przepraszać, teraz przestał wychodzić z damami, a on jest ze mną na dobre i na prawdę. Skontaktuj się z tym lekarzem miłości w związku z małżeństwem i problemem i znajdź wszelkiego rodzaju problemy, które okazują się trudne do rozwiązania i będzie dla nich trwałym rozwiązaniem. Oto jego adres e-mail, (dr.gokosspiritualcaster@gmail.com możesz go dodać do whatsapp i viber +2348056398964 Powodzenia wszystkim
Katarzyna Katarzyna z Bielsko-Biała napisał/a 9 sierpnia 2017 o 10:51:
Maryjo, proszę o łaskę zdrowia dla ciężko chorego brata, mamy i znajomego księdza, o pokój, zgodę i miłość w rodzinie i dobrego męża.
Joanna Joanna napisał/a 8 sierpnia 2017 o 15:52:
Maryjo proszę o opiekę nad moja siostra Katarzyną. O szczęśliwy poród, zdrowego synka i miłość w jej małżeństwie. Błogosław Pani rodzinie Kasi i Dominika
Monika Monika napisał/a 8 sierpnia 2017 o 15:27:
Proszę o dobre owoce naszego małżeństwa oraz o dar potomstwa (mamy już córeczkę). Z Panem Bogiem!
Elżbieta Elżbieta z Bielsko-Biała napisał/a 7 sierpnia 2017 o 17:42:
Matko Boża Częstochowska proszę o zdrowie i potrzebne łaski dla całej rodziny oraz o dar potomstwa dla córki.
Halina Halina z Bielsko-Biała napisał/a 7 sierpnia 2017 o 09:47:
Maryjo proszę Cię o łaskę wiary dla wnuka Macieja, o opiekę i Boże Błogosławieństwo dla Niego oraz o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości.
Janina Janina z Bielsko-Biała napisał/a 7 sierpnia 2017 o 09:41:
Maryjo proszę Cię o zdrowie dla mojego syna Daniela. Proszę pomóż w rozwiązaniu trudnych spraw zawodowych i pokieruj Jego życiem osobistym.
Marcin Marcin napisał/a 6 sierpnia 2017 o 22:27:
Mamusiu Częstochowska! Miej w Swojej opiece tych, którzy do Ciebie idą!!! Przytul ich proszę do Swego Czystego Serca i uproś Zdroje Łask, których Twoje dzieci potrzebują i o które pokornie proszą.
KRYSTYNA KRYSTYNA z RYCHWAŁD napisał/a 6 sierpnia 2017 o 21:46:
Mateczko ukochana NIEPOKALANA MARYJO.Proszę daj laskę nawrócenia mojemu mężowi ,mojemu synowi.mojej siostrzenicy i jej rodzicom.Zabierz nałogi mojemu mężowi i synowi.daj im łaskę trzeżwości raz na zawsze.Daj nam łaskę wiary i miłości. Prowadż mnie i moich najbliższych i tych których noszę w swym sercu do Syna Twego. Pobłogosław nam.Amen.
Urszula Urszula z Cieszyn napisał/a 5 sierpnia 2017 o 23:49:
Maryjo, uproś łaskę nawrócenia Grzegorza, Zbigniewa, Mateusza i Andrzeja. Pokornie proszę o łaskę powrotu do zdrowia dla Mai
Madzia Madzia z Puńców\Cieszyn napisał/a 5 sierpnia 2017 o 19:21:
Mateńko Kochana proszę Ciebie o wszelkie potrzebne siły dla mnie w niesieniu Krzyża Cierpienia.
HALINA HALINA z BIELSKO-BIAŁA napisał/a 5 sierpnia 2017 o 18:38:
Matko kochana dziękuję Ci za Wszystko i proszę o dalszą opiekę nad całą moją rodziną
Anna Anna z Kęty napisał/a 5 sierpnia 2017 o 16:15:
Proszę o uzdrowienie relacji w moim małżeństwie

Sponsorzy

ZA KAŻDĄ OFIAROWANĄ POMOC SKŁADAMY SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ.