Pielgrzym duchowy

Każdego roku z różnych stron Polski, jak również spoza jej granic, do Tronu Matki Bożej Jasnogórskiej w pieszych pielgrzymkach podążają tysiące pątników. Również z beskidzkiej ziemi co roku wyruszają pielgrzymi, aby zanosić intencje swoje oraz innych, składając je Matce Bożej. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej posiada również wymiar duchowy, ogarniając ludzi, którzy z przyczyn niezależnych od nich samych, nie mogą wyruszyć w drogę ku Jasnej Górze. Program duchowego pielgrzymowania określony jest hasłem corocznej pielgrzymki.

 

Zapraszamy! Dołącz do nas!

Mamy nadzieję, że dzięki Twemu duchowemu pielgrzymowaniu, Bracie i Siostro, pokonamy napotykane w drodze trudności i niewygody oraz zniesiemy wszystkie cierpienia na pielgrzymim szlaku.

 

Formularz zgłoszeniowy – pielgrzym duchowy

 

Warunki Duchowego Pielgrzymowania na Jasną Górę

Wszystkich, którzy z różnych względów nie będą mogli pielgrzymować fizycznie, zachęcamy do duchowego pielgrzymowania wraz z pieszymi pielgrzymami.

Wasza duchowa obecność będzie świadectwem zaangażowania w przeżywanie rekolekcji w drodze i duchowej łączności z nami, wyrażonej poprzez modlitwę oraz codzienną Mszę Świętą, odprawianą na pątniczym szlaku, podczas której w sposób szczególny będziemy polecać Bogu wszystkie Wasze intencje.

Wasza duchowa obecność na trasie pielgrzymki będzie wsparciem i umocnieniem dla zmierzających ku Jasnej Górze pątników. Tę duchową łączność, będziemy podtrzymywali na trasie codzienną modlitwą za Was i Wasze rodziny, podczas Apelu Jasnogórskiego, jak również niosąc Wasze intencje przed Cudowny Obraz Matki Bożej na Jasną Górę.

 

Na czym polega duchowe pielgrzymowanie?

Polega ono na duchowym uczestnictwie w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Trwa od 6 do 11 sierpnia. Pielgrzymi duchowi łączą się duchowo z pielgrzymami na trasie i chociaż w części wypełniają praktyki religijne realizowane przez pieszych pątników. Pielgrzymowanie duchowe odbywa się w kościele i w domu. Pielgrzym duchowy deklaruje swój udział, zapisując się do grupy pielgrzymów duchowych oraz dokonując wpisu intencji (na dole strony).

 

Duchowe pielgrzymowanie zakłada następujące zadania:

 • modlitwy poranne, śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP;
 • udział w porannej lub wieczornej Mszy Św., albo przynajmniej komunia duchowa – czyli wzbudzenie sobie wewnętrznego pragnienia przyjęcia Komunii Świętej;
 • rozważanie tekstów biblijnych na poszczególne dni (według Liturgii Słowa w danym dniu);
 • krótka lektura duchowa;
 • o 12:00 Anioł Pański w podanych intencjach;
 • różaniec, litania do Matki Bożej;
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego (najlepiej o 15:00);
 • w piątki: praktyki pokutne, postne, chwile milczenia, czyny miłosierdzia chrześcijańskiego;
 • wieczorny Apel Jasnogórski o 21:00.
 • Modlitwa Pielgrzyma:
  Jasnogórska Pani Bogarodzico Dziewico. W Twym Niepokalanym Sercu składam moje duchowe pielgrzymowanie. Łącząc się duchem i modlitwą z pątnikami zmierzającymi ku Jasnej Górze, ofiaruję ten dzień w intencji /wymień intencję/. Oddaję Ci Matko moje radości i troski, spotkania i rozmowy, pragnienia i dobre uczynki. Moje prace łączę z Twoimi pracami w Nazarecie, cierpienia i upokorzenia z Twoim trwaniem pod Krzyżem Jezusa na Kalwarii. Matko Boża, patronko pątników, niosąca pomoc Świętej Elżbiecie, pielgrzymująca z rodziną do Jerozolimy, oddal ode mnie wszelkie zasadzki złego ducha, uproś opiekę Świętych Aniołów, aby mnie strzegli w drodze i szczęśliwie doprowadzili do celu. Bądź Przewodniczką na wszystkich drogach mojego życia, ucz mnie wypełniać wolę Ojca, pogłębiać więź z Jezusem, odczytywać natchnienia Ducha Świętego. A kiedy przyjdzie kres mojego ziemskiego pielgrzymowania, bądź przy mnie i zaprowadź bezpiecznie do niebieskiej Ojczyzny. Amen.

Co daje duchowe pielgrzymowanie?

„Tego samego dnia  dwaj z nich byli w drodze…”  (Łk 24,13)

Każdy z nas jest jak Kleofas i ów drugi uczeń – nienazwany z imienia – pielgrzym. Uczniowie zdążający do Emaus, uciekali z Jerozolimy. Uciekali, bo ich Mistrz, po którym tyle się spodziewali, został zabity. Oni zaś bali się o własne życie, bali się tego wszystkiego, co mogło się teraz tam dziać.

Staje się jednak rzecz niezwykła. Oto nieznajomy, który do nich dołącza, tłumaczy im Pisma, łamie dla nich chleb, po czym oni wstają i wracają do Jerozolimy. Spotkanie z Jezusem staje się dla nich czasem zmartwychwstania. Już bez lęku i strachu wracają i mają moc, aby świadczyć o swojej wierze – mają moc, aby dźwigać swoje codzienne krzyże.

 

Drogi bracie i kochana siostro!

Wyrusz z nami na pielgrzymi szlak! Chociaż nie będziesz z nami ciałem, możesz być z nami duchem. Św. Łukasz mówi o Kleofasie i o drugim uczniu  nienazwanym z imienia – obaj oni zostali przemienieni. Szukasz przemiany życia? To może być dobry początek odnowy Twojej wiary, Twojego życia! Bądź więc i Ty z nami na pielgrzymim szlaku. Bądź, aby słuchając Słowa, rozpalić się Bożą Miłością. A wszystko to, aby jak uczniowie z Emaus – iść i głosić prawdę o Zmartwychwstałym – Ewangelię Nadziei, która wyzwala z lęków, nadaje nowy sens życiu.

Liczymy, że dołączysz do grona duchowych pielgrzymów, którzy swoją modlitwą i obecnością wspierać będą przygotowania i przeprowadzenie Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Niech wspólne pielgrzymowanie jednoczy nas w gorliwym i owocnym realizowaniu naczelnego zadania Pieszej Pielgrzymki.

 

Umieść swoją intencję

Dodaj nowe ogłoszenie

 
 
 
 
 
 
Pola oznaczone jako * są wymagane.
Twój adres E-mail nie zostanie upubliczniony.
Ze względów bezpieczeństwa zapisaliśmy adres IP: 3.214.224.224.
Może się tak zdarzyć, że wpis będzie widoczny w Księdzie gości dopiero po tym jak go przejrzymy.
Zastrzegamy sobie prawo do redagowania, usuwania, lub nie publikowania wpisów.
20 wpisów.
Katarzyna Katarzyna z Pomiechówek napisał/a 9 lutego 2020 o 12:45:
Dziękuję że będę mogła 3 raz w tym roku pielgrzymować z Helu na Jasną Górę. Proszę o rozwiązanie trudnych spraw i za wszystkich pątników ktòrzy przybędą do Mateńki w Częstochowie.
Ewa Ewa z Częstochowa napisał/a 10 sierpnia 2019 o 12:42:
Proszę Matkę Bożą Jasnogórską przez pośrednictwo Pielgrzymów o powrót do zdrowia, o dobrego męża, nawrócenie, umocnienie w wierze i odnalezienie sensu życia
Basia Z Basia Z z Palos Hills , USA napisał/a 8 sierpnia 2019 o 13:33:
Kochana Matko dziekujemy Ci za wszystkie laski za radosci i smutki prosze otocz swoja opieka pielgrzymke z Przyborowa oraz wszystkich ktorzy pielgrzymuja, napelniaj ich Duchem Sw. i przytul do serca "JEZU UFAM TOBIE PRZEZ NIEPOKALANE SERCE MARYI "
RENATA RENATA z BESTWINKA napisał/a 8 sierpnia 2019 o 11:48:
Matko Boża, oddaję Ci w opiekę mojego Męża Roberta, który dzisiaj obchodzi 50 Urodziny, Ufam Twojej miłości dlatego proszę, Otocz ukochanego mojego swoją opieką I chroń od wszelkiego złego. Niech Twój Anioł czuwa nad nim i niech Go strzeże Spraw, by było mu dobrze, zachowaj go w zdrowiu Dodaj sił i napełnij radością. Niech go otacza ludzka życzliwość, Niech na swej drodze spotyka serdeczne Uśmiechnięte twarze.
Cecylia Cecylia z Bestwinka napisał/a 6 sierpnia 2019 o 11:54:
Pani Jasnogórska, dziękuję za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, dla mojej rodziny oraz dla Renatki i jej najbliższych.
Alina Alina z Bielsko-Biała napisał/a 6 sierpnia 2019 o 08:40:
Kochana Matko Boża, dziękuję za opiekę nad moją rodziną. Powierzam Ci wszystkie trudności, troski, wobec których jestem bezradna.
Agnieszka Agnieszka z Węgierska Górka napisał/a 6 sierpnia 2019 o 07:19:
Kochana Matko tylko Ty wiesz jak trudny to dla nas czas, dodaj nam sił do dźwigania naszego Krzyża
Agnieszka Agnieszka z Bielsko-Biała napisał/a 5 sierpnia 2019 o 22:44:
Kochana mateczko proszę cię o dobrego męża, o nawrócenie i umocnienie w wierze.
Iwona Iwona z Bielsko - Biała napisał/a 5 sierpnia 2019 o 19:46:
Dziękuję za pomoc w przeżyciu trudnego doświadczenia i proszę o dalszą opiekę nad moją rodziną.
Piotr Piotr z Milówka napisał/a 5 sierpnia 2019 o 19:14:
Kochana Matko Boża, dziękujemy za łaski, przepraszamy za grzechy i prosimy o opiekę, dla Rodziny, Przyjaciół, Znajomych, Polski, Węgier, Panamy i całego świata, o pokój, zdrowie, święte powołania do służby Panu, jesteśmy przy Tobie, pamiętam, czuwamy! Amen!
Beata Beata napisał/a 5 sierpnia 2019 o 16:10:
Matko Boża dziękuję Ci za otrzymane łaski, za Rodzinę, za każdy dzień.
Jolanta Jolanta z Bielsko-Biała napisał/a 4 sierpnia 2019 o 18:01:
Matko Boża Częstochowska proszę Cię miej w Swojej opiece całą moją rodzinę , proszę o potrzebne łaski i zdrowie a zwłaszcza dla mamy , która walczy z nowotworem . Błogosław nam w naszych planach i przedsięwzięciach w codzienne pracy zawodowej . Ochraniaj nasze miejsce pracy , które daje chleb powszedni tylu rodzinom
Tomasz Tomasz z Czechowice-Dziedzice napisał/a 3 sierpnia 2019 o 13:48:
za zdrowie Babci i Dziadka ,aby Matka Boża miała ich w opiece
Marta z córką Marta z córką z Węgierska Górka napisał/a 1 sierpnia 2019 o 22:24:
Uczestnicząc w Pielgrzymce Duchowej pragniemy wraz z córką dziękować za otrzymane łaski z prośbą o dalsze. Polecamy naszej Matce całą rodzinę i tych, którzy prosili nas o modlitwę.
Zofia Zofia z Bielsko napisał/a 31 lipca 2019 o 19:42:
Proszę o łaskę zdrowia i o siłę,żebym mogła uczestniczyć w pielgrzymce do Medjugorie.
HALINA HALINA z BIELSKO BIAŁA napisał/a 30 lipca 2019 o 15:41:
Matko Boża proszę o uzdrowienie męża z nowotworu,i pobłogosław całą moją rodzinę
Mariusz Mariusz z Bielsko-Biała napisał/a 29 lipca 2019 o 12:27:
Matko Boża Częstochowska proszę o zdrowie dla siebie i całej mojej rodziny. Miej nas w swej opiece i błogosław nam w naszych planach i przedsięwzięciach.
Renata Renata z Bestwinka napisał/a 25 lipca 2019 o 13:54:
O Matko Boża Częstochowska, ufamy Tobie i prosimy: zamknij całą naszą rodzinę w swym matczynym sercu i proś Boga za nami, teraz i zawsze. Amen.
Robert Robert z Bestwinka napisał/a 24 lipca 2019 o 11:03:
O zdrowie dla Żony. Pod Twoją Obronę...
Bożena Bożena z Głogowska napisał/a 8 lipca 2019 o 13:58:
w intencji moich dzieci i męża o opiekę Matki Bożej ,aby nie spotykały nas tak często,albo wcale niespodziewane,trudne zdarzenia i choroby i dziękuję za wszystkie łaski,które otrzymaliśmy i najważniejsze chcemy powiedzieć Matce Bożej,że ją kochamy ,że jest i nad nami czuwa

Sponsorzy

ZA KAŻDĄ OFIAROWANĄ POMOC SKŁADAMY SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ.