Pielgrzym duchowy

Pielgrzymka Duchowa

Każdego roku z różnych stron Polski jak również spoza jej granic podążają tysiące pątników do Tronu Matki Bożej Jasnogórskiej w pieszych pielgrzymkach. Również z beskidzkiej ziemi co roku wyruszają pielgrzymi, aby zanosić swoje intencje oraz innych składając je Matce Bożej.  Bielsko – Żywiecka Piesza Pielgrzymka (BŻPP)  posiada również wymiar duchowy, ogarniając ludzi, którzy z przyczyn niezależnych od nich samych nie mogą wyruszyć w drogę ku Jasnej Górze. Program duchowego pielgrzymowania określony jest hasłem każdorazowej pielgrzymki.

 

Zapraszamy! Dołącz do nas!

 

Mamy nadzieję, że dzięki Twemu duchowemu pielgrzymowaniu, Bracie/Siostro, łatwiej pokonamy napotykane w drodze trudności i niewygody oraz lepiej zniesiemy wszystkie cierpienia na pielgrzymim szlaku.

 

Warunki Duchowego Pielgrzymowania na Jasną Górę

Wszystkich, którzy z różnych względów, nie będą mogli pielgrzymować fizycznie, zachęcamy do dokonywania zapisu na pielgrzymkę duchową; do duchowego pielgrzymowania wraz z pieszymi pielgrzymami.

Wasza duchowa obecność będzie świadectwem zaangażowania w przeżywanie rekolekcji w drodze i duchowej łączności z nami, wyrażonej poprzez modlitwę oraz codzienną Mszę Świętą, odprawianą na pątniczym szlaku, podczas której w sposób szczególny będziemy polecać Bogu wszystkie Wasze intencje.

Wasza duchowa obecność na trasie pielgrzymki będzie wsparciem i umocnieniem dla zmierzających ku Jasnej Górze pątników. Tę duchową łączność, będziemy podtrzymywali na trasie codzienną modlitwą za Was i Wasze rodziny, podczas Apelu Jasnogórskiego, jak również niosąc Wasze intencje przed Cudowny Obraz Matki Bożej na Jasną Górę.

 

Na czym polega pielgrzymowanie duchowe?

 

Polega ono na duchowym uczestnictwie w Bielsko – Żywieckiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

Duchowe pielgrzymowanie trwa 6 dni: od 6 do 11 sierpnia

Pielgrzymi duchowi łączą się duchowo z pielgrzymami na trasie i chociaż w części wypełniają praktyki religijne realizowane przez pątników pieszych.

Pielgrzymowanie duchowe odbywa się w kościele i w domu.

Pielgrzym duchowy deklaruje swój udział, zapisując się do Grupy pielgrzymów duchowych BŻPP

Zapisy prowadzone są poprzez formularz zgłoszeniowy poniżej tego artykułu.

Dokonujemy wpisu do Księgi Duchowego Pielgrzymowania.

Zaproszenie sióstr i braci do pielgrzymowania duchowego, zakłada na płaszczyźnie wiary następujące zadania:

 • modlitwy poranne, śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP;
 • udział w porannej lub wieczornej Mszy św., albo przynajmniej komunia duchowa – czyli wzbudzenie sobie wewnętrznego pragnienia przyjęcia Komunii Świętej;
 • rozważanie tekstów biblijnych na poszczególne dni (według Liturgii Słowa w danym dniu);
 • krótka lektura duchowa;
 • w południe (12.00) Anioł Pański w podanych intencjach;
 • różaniec, litania do Matki Boskiej;
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego (najlepiej o 15.00);
 • w piątki: praktyki pokutne, postne, chwile milczenia, czyny miłosierdzia chrześcijańskiego;
 • wieczorny Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
 • Modlitwa Pielgrzyma:
  Jasnogórska Pani Bogarodzico Dziewico. W Twym Niepokalanym Sercu składam moje duchowe pielgrzymowanie. Łącząc się duchem i modlitwą z pątnikami zmierzającymi ku Jasnej Górze, ofiaruję ten dzień w intencji /wymień intencję/. Oddaję Ci Matko moje radości i troski, spotkania i rozmowy, pragnienia i dobre uczynki. Moje prace łączę z Twoimi pracami w Nazarecie, cierpienia i upokorzenia z Twoim trwaniem pod Krzyżem Jezusa na Kalwarii. Matko Boża patronko pątników, niosąca pomoc Świętej Elżbiecie, pielgrzymująca z rodziną do Jerozolimy, oddal ode mnie wszelkie zasadzki złego ducha, uproś opiekę Świętych Aniołów, aby mnie strzegli w drodze i szczęśliwie doprowadzili do celu. Bądź Przewodniczką na wszystkich drogach mojego życia, ucz mnie wypełniać wolę Ojca, pogłębiać więź z Jezusem, odczytywać natchnienia Ducha Świętego. A kiedy przyjdzie kres mojego ziemskiego pielgrzymowania, bądź przy mnie i zaprowadź bezpiecznie do niebieskiej Ojczyzny. Amen

 

Co daje duchowe pielgrzymowanie?

 

„Tego samego dnia  dwaj z nich byli w drodze…”  (Łk 24,13)

Każdy z nas jest jak Kleofas i ów drugi uczeń – nienazwany z imienia – pielgrzym. Uczniowie zdążający do Emaus, uciekali z Jerozolimy. Uciekali, bo ich Mistrz, po którym tyle się spodziewali, został zabity. Oni zaś bali się o własne życie, bali się tego wszystkiego, co mogło się teraz tam dziać. Dlatego uciekają.

Staje się jednak rzecz niezwykła. Oto nieznajomy, który do nich dołącza, tłumaczy im Pisma, łamie dla nich chleb, po czym oni wstają i wracają do Jerozolimy. Spotkanie z Jezusem staje się dla nich czasem zmartwychwstania. Już bez lęku i strachu wracają i mają moc, aby świadczyć o swojej wierze – mają moc, aby dźwigać swoje codzienne krzyże.

Drogi bracie i kochana siostro!!!

Wyrusz z nami na pielgrzymi szlak! Chociaż nie będziesz z nami ciałem. Możesz być z nami duchem. Pielgrzymuj duchowo, św. Łukasz mówi o Kleofasie i o drugim uczniu  nienazwanym z imienia. Obaj oni zostali przemienieni. Szukasz przemiany życia? To może być dobry początek odnowy Twojej wiary, Twojego życia! Bądź więc i Ty z nami na pielgrzymim szlaku. Bądź, aby słuchając Słowa, rozpalić się Bożą Miłością. A wszystko to, aby jak uczniowie z Emaus – iść i głosić prawdę o Zmartwychwstałym – Ewangelię Nadziei, która wyzwala z lęków, nadaje nowy sens życiu.

Liczymy, że dołączysz do grona duchowych pielgrzymów, którzy swoją modlitwą i obecnością wspierać będą przygotowania i przeprowadzenie Bielsko – Żywieckiej Pieszej Pielgrzymki.

Niech wspólne pielgrzymowanie, jednoczy nas w gorliwym i owocnym realizowaniu naczelnego zadania Pieszej Pielgrzymki.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Umieść swoją intencję

Dodaj nowe ogłoszenie

 
 
 
 
 
 
Pola oznaczone jako * są wymagane.
Twój adres E-mail nie zostanie upubliczniony.
Ze względów bezpieczeństwa zapisaliśmy adres IP: 54.162.227.37.
Może się tak zdarzyć, że wpis będzie widoczny w Księdzie gości dopiero po tym jak go przejrzymy.
Zastrzegamy sobie prawo do redagowania, usuwania, lub nie publikowania wpisów.
24 wpisy.
marus marus z polish napisał/a 3 września 2017 o 12:17:
Po 9 latach małżeństwa z mężem z trójką dzieci mój mąż zaczął wychodzić z innymi damami i pokazał mi zimną miłość, kilkakrotnie groziło mnie rozwód, kiedy chciałem zapytać go o jego romans z innymi panienkami, Byłem całkowicie zdewastowany I zdezorientowany, dopóki stary przyjaciel mnie nie opowiedział mi o lekarzach miłosnych o imieniu DR Goko, którzy pomagają ludziom w ich związku i ich małżeństwie, wprowadza mnie do tego lekarza, który naprawdę pomaga mi, kiedy skontaktowałem się z nim, dostał mojego męża z powrotem w ciągu 48 godzin, więc zaczął przepraszać, teraz przestał wychodzić z damami, a on jest ze mną na dobre i na prawdę. Skontaktuj się z tym lekarzem miłości w związku z małżeństwem i problemem i znajdź wszelkiego rodzaju problemy, które okazują się trudne do rozwiązania i będzie dla nich trwałym rozwiązaniem. Oto jego adres e-mail, (dr.gokosspiritualcaster@gmail.com możesz go dodać do whatsapp i viber +2348056398964 Powodzenia wszystkim
Katarzyna Katarzyna z Bielsko-Biała napisał/a 9 sierpnia 2017 o 10:51:
Maryjo, proszę o łaskę zdrowia dla ciężko chorego brata, mamy i znajomego księdza, o pokój, zgodę i miłość w rodzinie i dobrego męża.
Joanna Joanna napisał/a 8 sierpnia 2017 o 15:52:
Maryjo proszę o opiekę nad moja siostra Katarzyną. O szczęśliwy poród, zdrowego synka i miłość w jej małżeństwie. Błogosław Pani rodzinie Kasi i Dominika
Monika Monika napisał/a 8 sierpnia 2017 o 15:27:
Proszę o dobre owoce naszego małżeństwa oraz o dar potomstwa (mamy już córeczkę). Z Panem Bogiem!
Elżbieta Elżbieta z Bielsko-Biała napisał/a 7 sierpnia 2017 o 17:42:
Matko Boża Częstochowska proszę o zdrowie i potrzebne łaski dla całej rodziny oraz o dar potomstwa dla córki.
Halina Halina z Bielsko-Biała napisał/a 7 sierpnia 2017 o 09:47:
Maryjo proszę Cię o łaskę wiary dla wnuka Macieja, o opiekę i Boże Błogosławieństwo dla Niego oraz o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości.
Janina Janina z Bielsko-Biała napisał/a 7 sierpnia 2017 o 09:41:
Maryjo proszę Cię o zdrowie dla mojego syna Daniela. Proszę pomóż w rozwiązaniu trudnych spraw zawodowych i pokieruj Jego życiem osobistym.
Marcin Marcin napisał/a 6 sierpnia 2017 o 22:27:
Mamusiu Częstochowska! Miej w Swojej opiece tych, którzy do Ciebie idą!!! Przytul ich proszę do Swego Czystego Serca i uproś Zdroje Łask, których Twoje dzieci potrzebują i o które pokornie proszą.
KRYSTYNA KRYSTYNA z RYCHWAŁD napisał/a 6 sierpnia 2017 o 21:46:
Mateczko ukochana NIEPOKALANA MARYJO.Proszę daj laskę nawrócenia mojemu mężowi ,mojemu synowi.mojej siostrzenicy i jej rodzicom.Zabierz nałogi mojemu mężowi i synowi.daj im łaskę trzeżwości raz na zawsze.Daj nam łaskę wiary i miłości. Prowadż mnie i moich najbliższych i tych których noszę w swym sercu do Syna Twego. Pobłogosław nam.Amen.
Urszula Urszula z Cieszyn napisał/a 5 sierpnia 2017 o 23:49:
Maryjo, uproś łaskę nawrócenia Grzegorza, Zbigniewa, Mateusza i Andrzeja. Pokornie proszę o łaskę powrotu do zdrowia dla Mai
Madzia Madzia z Puńców\Cieszyn napisał/a 5 sierpnia 2017 o 19:21:
Mateńko Kochana proszę Ciebie o wszelkie potrzebne siły dla mnie w niesieniu Krzyża Cierpienia.
HALINA HALINA z BIELSKO-BIAŁA napisał/a 5 sierpnia 2017 o 18:38:
Matko kochana dziękuję Ci za Wszystko i proszę o dalszą opiekę nad całą moją rodziną
Anna Anna z Kęty napisał/a 5 sierpnia 2017 o 16:15:
Proszę o uzdrowienie relacji w moim małżeństwie
Madzia Madzia z Puńców\Cieszyn napisał/a 5 sierpnia 2017 o 12:43:
O wszelkie potrzebne łaski i zdrowie dla br.Arkadiusza Góra Ofm Conv.
Madzia Madzia z Puńców\Cieszyn napisał/a 5 sierpnia 2017 o 12:33:
O wszelkie potrzebne łaski i zdrowie dla ks.Dariusz Kowala
Madzia Madzia z Puńców\Cieszyn napisał/a 5 sierpnia 2017 o 12:33:
O zdrowie i wszelkie potrzebne łaski oraz o całkowite uzdrowienie z choroby płuc i serca dla mojej mamusi
Wieslaw Wieslaw z Kęty napisał/a 5 sierpnia 2017 o 08:16:
Mateczko Kochana proszę Ciebie o zgodę i zdrowie dla całej mojej rodziny.
Anna Anna z Żywiec napisał/a 3 sierpnia 2017 o 17:28:
Proszę o miłość zgodę i pojednanie z rodziną syna . Błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny.
Iwona Łuniewska Iwona Łuniewska z Kęty napisał/a 31 lipca 2017 o 11:30:
Mateńko błagam o wstawiennictwo u Twego Syna, o pomoc w sprawie znalezienia mieszkania, na które będzie mnie stać. Proszę też o wyrwanie z ducha nienawiści do mnie mojego byłego męża, o zdrowie i szczęście dla niego, o nawrócenie mego syna. Proszę też u umacnianie mnie w wierze, o dar modlitwy, dzielenia się radością i wszelkimi darami, talentami i łaskami otrzymanymi od Pana Boga.
Agnieszka Agnieszka z Bielsko-Biała napisał/a 29 lipca 2017 o 10:37:
Maryjo bardzo Cię proszę o dobrego męża,o otworzenie mojego serca na miłość na obecność drugiego człowieka...Amen
RENATA RENATA z BESTWINKA napisał/a 28 lipca 2017 o 14:39:
Maryjo, umocnij naszą rodzinę w dźwiganiu codziennego krzyża...JEZU, UFAMY TOBIE...
Robert Robert z Bestwinka napisał/a 24 lipca 2017 o 18:42:
Maryjo Ukochana Matko proszę Cię o zdrowie dla mej żony Renaty i opiekę nad naszą rodzina
Aleksandra Aleksandra z Bielsko-Biała napisał/a 24 lipca 2017 o 09:35:
Maryjo proszę uproś u Swojego syna łaskę wiary dla mojego byłego męża. Proszę o wyrwanie Go z uzależnienia od alkoholu, o łaskę przebaczenia, wyrwanie go z ducha nienawiści i poprawienie jego relacji z córkami. Proszę o opiekę dla moich dzieci, czuwaj nad nimi i prowadź nas w codziennym życiu i zmaganiu się z różnymi trudnościami. Panie bądź Wola Twoja!
Renata Renata z BESTWINKA napisał/a 20 lipca 2017 o 15:39:
LITANIA DO MATKI BOŻEJ BOLESNEJ Maryjo - Matko Bolesna, ogłoszona na Kalwarii naszą matką - otaczaj macierzyńską opieką wszystkich cierpiących, Maryjo - Matko Ukrzyżowanego Jezusa - naucz nas widzieć w cierpiących braciach umęczonego Chrystusa, Maryjo - stojąca pod krzyżem każdego cierpiącego człowieka - naucz nas trwać przy cierpiących i współcierpieć z nimi, Maryjo - Matko cierpiących - wyjednaj wszystkim cierpiącym łaskę owocnego przeżywania cierpienia, Maryjo - mężnie trwająca pod Krzyżem swego Syna uproś nam męstwo w cierpieniu, Maryjo - Mistrzyni cierpiących - naucz nas po chrześcijańsku przeżywać cierpienie, Maryjo - której serce przeniknął miecz boleści - wyjednaj nam światło zrozumienia zbawczych wartości cierpienia, Maryjo - Matko cierpiącego Odkupiciela - naucz nas współcierpieć z Chrystusem dla przybliżenia Królestwa Bożego, Maryjo - Współcierpiąca z Jezusem -ucz nas dopełniać w naszym ciele, czego nie dostaje męce Chrystusa, za Ciało Jego, którym jest Kościół, Maryjo - pragnąca zbawienia każdego człowieka - naucz nas przyjmować, znosić i ofiarować nasze cierpienia dla zbawienia świata, Maryjo - Królowo Męczenników i Królowo Apostołów pomagaj nam w apostolskim przeżywaniu cierpienia. Amen

Sponsorzy

ZA KAŻDĄ OFIAROWANĄ POMOC SKŁADAMY SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ.